iDANS 06
Anna Mendelssohn**Cry Me A River
Anna Mendelssohn Cry Me A River
Geumhyung Jeong**Oil Pressure Vibrator
Geumhyung Jeong Oil Pressure Vibrator
Stefan Kaegi (Rimini Protokoll)**Radio Muezzin
Stefan Kaegi (Rimini Protokoll) Radio Muezzin
Aakash Odedra**Rising
Aakash Odedra Rising
Saburo Teshigawara**Obsession
Saburo Teshigawara Obsession
Anne-Linn Akselsen & Adrián Minkowicz**Dry Act # 2: South Domino
Anne-Linn Akselsen & Adrián Minkowicz Dry Act # 2: South Domino
biriken**Re: Fwd: die in good company (Ynt: İlt: beraberce ölmek)
biriken Re: Fwd: die in good company (Ynt: İlt: beraberce ölmek)
P.A.R.T.S.**Yeniler
P.A.R.T.S. Yeniler
Dominique Boivin**Transports exceptionnels
Dominique Boivin Transports exceptionnels
 • Sisli hava koşullarında rota değişikliği

  iDANS’ın 15 ve 16 Haziran’da gerçekleşeceğini duyurduğu özel projesi Sona Veda (Addio alla Fine) Türkiye’yi etkisi altına alan “sisli” hava koşulları nedeniyle planlandığı şekilde yola çıkamayacaktır. 

   

  Hollandalı sanatçılar Emio Greco ve Pieter C. Scholten tarafından sonların ve sonların getirebileceği başlangıçların üzerine bir tefekkür olarak tasarlanan Sona Veda (Addio alla Fine) disiplinlerarası sanat kolektifi biriken; yazar Özen Yula; tiyatro oyuncuları Zuhal Gencer Erkaya, Ayça Damgacı, Fırat Tanış; gazeteci Bahar Çuhadar ve kontrtenör Nuri Harun Ateş ile birlikte hazırlanan ortak bir tasarıma evrilmişti. Bu uluslararası ortak yapım, yaklaşan ekolojik ve siyasi felaket senaryolarının gündemde olduğu bir zaman diliminde yaşayan seyirciyi Nuh’un Gemisi’nde buluşturarak karnavalesk bir vapur yolculuğuna çıkarmayı hedeflemişti.

   

  Bildiğiniz gibi, şu anda, yeni bir başlangıcı hayal etmenin, siyasal kültürü yeniden inşa etmenin yeri Gezi Parkı’ndan başka bir yer olamaz. Bir anlamda, Sona Veda çoktan başladı; çoğulcu ve katılımcı bir demokrasi hareketinin ruhuyla bütünleşti. Hepinizi parka ve parktaki yolculuğa davet ediyoruz.

   

  Sona Veda yolculuğunun yeni rotası bilet gerektirmediğinden satın alınmış biletler Biletix'e iade edilebilir.

   

  Haziran ayındaki ikinci özel gösteri, öncü çağdaş koreograf Anne Teresa de Keersmaeker'in Rosas danst Rosas eseri ise iDANS’ın en zor koşullarda bile “yorulmayan dansını” sürdürme kararlılığının bir ifadesi olarak planlandığı şekilde 22 ve 23 Haziran'da Fulya Sanat Merkezi’nde sunulacaktır.  « Geri